Když se zaměříte na detaily, zjistíte, že styl a elegance jsou novému S-CROSSU vlastní. Světla s čirými kryty mají čistý vzhled a dynamické tvary. Přední světlomety a zadní světla jsou vybaveny třemi obrysovými LED svítilnami. Působivá mřížka chladiče s leskle černým povrchem a chromovanou lištou S-CROSS ještě více odlišuje od ostatních a podtrhuje jeho nezaměnitelný vzhled.

 

Stejně jako zvenčí i uvnitř je S-CROSS velké SUV. Dostatek místa v přední i zadní části kabiny láká nastoupit, pohodlně se usadit a užít si jízdu. Dvoustupňové vyhřívání sedadla řidiče a spolujezdce zvyšuje komfort na cestách. Výdechy topení zahřejí cestující na zadních sedadlech, která jsou rozdělena na dvě části. U každé z nich lze nastavit sklon do jedné ze dvou poloh a tím buď zvýšit komfort pro cestující nebo zvětšit zavazadlový prostor. Ten lze rozšířit i variabilní mezipodlahou, která ještě více navýší flexibilitu vozu a umožní převézt větší náklad.

 

Prosklené střešní okno se skládá ze dvou dílů, které se důmyslně zasouvají nad sebe. Do celého interiéru tak přináší nejen světlo, ale i čerstvý vzduch Konzola v horní části obsahuje čtecí lampičky a uzavíratelnou schránku na sluneční brýle. V přihrádce před řadicí pákou najdete USB zásuvku a prostor pro odložení drobností, které potřebujete mít v dosahu. Díky dvouzónové klimatizaci si mohou řidič a spolujezdec každý zvlášť nastavit teplotu podle vlastního přání. Audiosystém je vybaven nejnovějšími digitálními funkcemi, jako je Apple CarPlay®, Android Auto™, Bluetooth® hands-free telefonování a systém rozpoznávání hlasu.  Pro Váš ještě lepší soulad s vozem lze zobrazit informace, jako například spotřebu paliva, dojezdovou vzdálenost, ukazatel toku hybridní energie, různá varování, obraz ze zadní parkovací kamery nebo 360° kamery.

 

S-CROSS je poháněn silným motorem BoosterJet o objemu 1,4 litru se šestistupňovou manuální nebo automatickou převodovkou v kombinaci s 48V mild-hybridním pohonem, který při klidné jízdě pomáhá šetřit palivo, při dynamické jízdě naopak přidá výkon přesně v okamžiku, kdy to potřebujete. Systém pohonu všech kol AllGrip Select Vám dává možnost s přehledem zdolat každou cestu se čtyřmi jízdními režimy - Auto, Sport, Snow a Lock.
 
Řídit bezpečně znamená neustále sledovat provoz a být připraven správně zareagovat. Balíček Suzuki Safety Support je právě tím, co Vám umožňuje užít si jízdu ve větším klidu. Obsahuje například systém nouzového brzdění, varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu, sledování únavy řidiče, rozpoznávání dopravních značek, adaptivní tempomat s funkcí Stop & Gosledování mrtvého úhlu, assistent rozjezdu do kopce, sledování pohybu za vozem, přední a zadní parkovací senzory nebo 360° kameru.